Akademik çeviri araştırma yaptığınız konuyla ilgili yabancı kaynakların tercümesinin yapılmasıdır. Başka yönden yayınlamak istediğiniz akademik makalelerin İngilizce ya da diğer dillerde yayınlanarak kabul görmesine ve daha fazla kişiye ulaşmasına yönelik bir tercüme de olabilir. Eğer akademik tercüme işlemi yapılacak olan makale yabancı dilden türkçeye tercüme edilcekse anadili türkçe olan, tecrübeli ve akademik bir ağza sahip uzman tercümanlarımızla çeviri işlemlerinizi yapıyoruz. Fakat dosya türkçeden diğer dillere akademik tercüme olarak yapılıcaksa anadilde tercüman bulma işlemi daha da zorlaşır. Böyle durumlarda sınırsız kaynağa sahip firmamız devreye girer.

Akademik Çeviri Ücretleri

Akademik çeviri ücretleri isminden de anlaşılacağı gibi genel ingilizceden farklı uzmanlık isteyen bir tercüme konusu olduğu için, fiyatlar standart İngilizce fiyatlarının üzerinde olabilir. Çoğu zaman akademik tercüme ücretleri olarak yaptığınız aramalarda karşınıza 12- 13 TL gibi fiyatlar çıkar. Fakat ilgili firmayı aradığınızda tahmin ettiğinizden çok farklı fiyatlarla karşılaşırsınız.

Akademik çeviri ücretleri konusundaki bu değişkenlik tamamen üslubunun farklılığındandır. Dolayısı ile konu ile ilgili yetişmiş kişinin azlığından kaynaklanmaktadır. Akademik tercüme fiyatlarını değiştiren bir kaç etmen vardır.Akademik çeviri

  1. Elinizde ki metnin zorluğu.
  2. Çeviri için yeterli zaman olup olmaması.
  3. Dosyanızın büyüklüğü.

Eğer elinizde standartın dışında zorlukta bir çeviri varsa bu fiyatlara yansır. Akademik çeviri için yeterli zaman verilmiyorsa ve yıllarca süren çalışmaların karşılığı tercümandan makul olmayan sürelerde isteniyorsa bilmeniz gereken tercüme ücretinin artacak, kalite seviyesinin düşecek olmasıdır.  Dosyanızın büyüklüğü arttıkça çeviri ücreti artar fakat çevirinin birim fiyatı düşürülür. Yani toplu yapılan işlemlerde tercüme bürosu uygun fiyatlar sunabilir.

Akademik Çeviri Firması

Akademik çeviri firması arayışlarınıza son vermenin vakti geldi. A tercüme bürosu kurulduğu günden bu yana akademik, hukuki, ticari vb. alanlarda kendini yetiştirmiş, konusunda uzmanlaşmış arkadaşlarımızla kurumsal ve kişisel ihtiyaçlara yanıt  vermektedir. A tercüme bürosu kalite-ücret oranını en adil şekilde sağlayarak ve uzman kadrosuyla akademi dünyasına hız kazandırarak büyük bir akademik çeviri firması olduğunu göstermiştir.

Akademik tercüme işlemlerini yaptırmak için 0212 238 02 08 den bize ulaşabilir, info@atercume.com.tr ye mail atarak teklif isteyebilirsiniz. Onay ve çevirisi sürecinin ardından belgeleriniz sizin tercihinize göre mail, kargo ya da kurye aracılığı ile iletilebilir.

İngilizce tercüme ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.