Çin Konsolosluğu Onay işlemleri

Çin Konsolosluğu onay işlemleri  ile ilgili bilmeniz gereken temel hususlardan bahsedeceğim. Çin Konsolosluğu Sarıyer de bulunur. Gidişi bir dert, gelişi bir dert.

Çin Konsolosluğu Onay İşlemleri İlk Aşama

Bir evrakınız var ve Çin konsolosluğundan onay almanız gerekiyor. Öncelikle size çevirinin teslim  süresini ve ücretini öğrenmek üzere ilgili belgeyi mail yoluyla göndermeniz gerekiyor. İlgili belge incelendikten sonra fiyat ve teslim süresi bilgisi verilir. Onayınızın ardından ödeme işlemlerini yaparsınız ve süreç başlar.

Çin Konsolosluğu Onay İşlemleri İkinci Aşama

Çeviri tamamlandıktan sonra ve yeminli tercüman kaşe ve imza işlemleri tamamlandıktan sonra noter onayı için hazır hale gelmiş olur. Noter onay işlemi için, noterce belirlenen ücret verilir ve bu süreç firmamızca ücretsiz olarak takip edilir.

Çin Konsolosluğu Onay İşlemleri İlk Aşama

Noter onay işlemini tamamlandıktan sonra belgelerinizi alıp  Sirkeci’de bulunan İstanbul Valiliği’ne gitmelisiniz. Valiliğin ikinci katında bulunan, apostil verilen yerde memurlar size hangi ülkeye gidileceğini sorar ve hangi noterlikçe, hangi gün onay verildiğini kontrol eder. Sizden TC numaranızı alırlar ve onay işlemi tamamlanır.

Çin Konsolosluğu Onay İşlemleri İlk Aşama

Gelelim en zorlu kısma. Belgelerinizi aldıktan sonra Sarıyer’ e gidebilmek için metro ile Hacıosman durağına ulaşınız. Burada  Sarıyer sahile inen otobüsleri ya da dolmuşları kullanabilirsiniz. Sahile ulaştığınızda unutmamanız gereken en önemli ayrıntı ise bir fotokopici bulun ve evraklarınızın tamamının ve kimliğinizin fotokopisini çektirin. Eğer bu işlemi bir şirket adına yapıyorsanız mutlaka adınıza düzenlenmiş bir yetki belgeniz olmalıdır.

İlgili belgeleri konsolosluğa teslim ettikten sonra size pembe renkte bir dekont verirler. Bir hafta sonra belgenizin hazır olacağını onca yolu tekrar çekmeniz gerektiğini söylerler. Bu dekontun üzerinden garanti bankası Sarıyer şubesine yatırılacak ücret bulunmaktadır.

Günlerden belgeyi alma günüdür. Bir hafta oldu belgemi gidip alayım derseniz kapıda kalabilirsiniz. Çünkü konsolosluk kabul işlemleri Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri öğleden öncedir. Belge teslim işlemi ise aynı günler öğleden sonra 15:00 – 16:00 arasındadır.

Belgenizi bu saatlerde almadan önce bahsettiğim, Sarıyer Garanti Bankası Şubesi’ne Çin Konsolosluğu adına ücreti yatırıp dekontu alınız. Çin Konsolosluğu’na vardığınızda arkadaşlar çok ehl-i keyf olduğu için bekletilmeyi göze alın.

Çin Konsolosluğu’ndan aldığınız onay hayırlı uğurlu olsun.

Çince tercüme işlemleri hakkında info@atercume.comtr mail adresine ulaşarak bizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.