Kitap Tercüme

Kitap Çevirisi

Kitap çevirisi: Roman, hikaye, şiir, felsefe kitapları, sanat ve sanat tarihi kitaplarının dil bilgisi bütünlüğüne uyacak şekilde çevrilmesiyle verilen tercüme hizmetidir.

Çeviri süreci aslında yazarın kitabı yazmaya başlamasıyla başlamış olur. Çevirisi yapılacak olan kitap kendi içinden birçok süreçte geçer yazarın kafasında canlanır ve sayfalara dökülür.Bu sayfalarda bir dilden daha fazlası kültür, gelenek, bazen siyaset bazen gündem  vardır. Kitap anlatıklarıyla başarıya ulaştıktan sonra genelde başka bir dile çevrilmeye, daha çok kişiye ulaşma ihtiyacı duyar. Tercümanlar işte bu ihtiyacı karşılama tüm o duyguyu düşünceyi yaşantıyı başka hayatlara aktarmak üzere devreye girer. Duygu düşünce kültür diyoruz çünkü kitap çevirisi bir kelimenin karşı dilde ne anlama geldiğinden çok daha ötede bir kavramdır.

Kitap Çevirisi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kitap çevirisi yapacak olacak  tercüman öncelikle çeviri kalitesini kanıtlamak amaçlı deneme çevirileri gönderir.
Kitap çevirisinde  önemli bir nokta ifadenin değişmemesidir. Bu durum özel bir teknik ve yetenek ister çünkü her insanın dil kullanımı farklıdır.
Kitap çevirisi yaparken önemli olan sizin ifadeniz değil yazarın üslubudur.Çevirinin yapıldığı an tercüman kendi kişiliğinden çıkıp tercümanın kişiliğine benliğine bürünmesi o an olması gerekir ve olayları o şekilde aktarır.
Kitap çevirmeni olmak isteyen tercümanlar mutlaka çok çok kitap okumalı ve bu yolla edebi bir kimlik kazanmalıdır. Tercüman kitapları türkçe dilinde değil çeviri yapmak istediği hedef dilde okumalı , olaya hakim bir tavra bürünmelidir.
Kitap çevirisi ilgili dile ve dilin kültürüne hâkim, alanın uzmanı, deneyimli tercümanlarımızca tercüme edilmektedir. Çevirileriniz, Ülkemizin mütercim tercümanlık bölümünden mezun ya da eğitimini yurt dışında almış tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır Bütün tercüme hizmetlerimizde her zaman önceliğimiz, tercüme sürecinde ve sonrasında müşteri memnuniyettir.
Kitap çevirileriniz vaktinde ve kusursuz, ekonomik fiyatlarla sizlere ulaştırılmaktadır. A kalite Kitap çevirisine para, vakit ve itibar kaybetmeden A tercüme bürosuyla ulaşabilirsiniz.