Tercümanların Mutlaka Takip Etmesi Gereken 5 Blog

Tercümanların Mutlaka Takip Etmesi Gereken 5 Blog, yüzünüzde tebessüm yaratacak ya da yenilikler hakkında bilgi sahibi yapacak. Gelin Birlikte göz atalım.

Muhteşem Tercüme Blogları

TRANSBLAWG

TRANSBLAWG bir tercümanın göz atması gereken Eğlenceli, mizahi yanı bol ve akılda kalan çevirilerin yer aldığı bir blogdur. Werner Patels, Alman kültürüne ve çevirisine odaklanan yayınlarla eğlenceli, aynı zamanda oldukça kullanışlı bir blog hazırlar. TRANSBLAWG, İspanyolca’dan İngilizce’ye, Almanca’dan Fransızca’ya ve hatta İngilizce’den Fransızca’ya  çeşitli uzmanlık alanındaki çevirmenler için uzman tavsiyesi sunar. Türkçe İngilizce tercüme hakkında birşey aramayın. =)

Sıkça güncellenen bu blogun çevirmenleri ve yazarları, aynı kalitede içerik sunar. Birçok yayın, bir Almanca tercüme odaklı olarak yazılmış olsa da gerçekten herkes için bir içerik var. Çeviri ve yazmaya odaklı heyecan verici içerikler için TRANSBLAWG’yi takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Thoughts On Translation

TRANSBLAWG’daha az güncellenmiş olsa da, Thoughts on Translation

Kalitelidir ve çeviri odaklı bir blogdur. Bu site Amerikanlı Çevirmenler Derneği tarafından onaylanmış (Fransızca-İngilizce) çevirmen Corinne McKay tarafından yazılan postlarla doludur. Çeviri büroları ve serbest çalışanlar için ipuçları, püf noktaları ve çeviri haberleri sunan blog mükemmel odaklandığı nokta çizgisinde mükemmeldir.

Tercüme ve bununla birlikte gelen iş yükü yalnızlığı getiren bir meslektir. Ancak bulacağınız uygun bir müzik bu hissi azaltabilir. işletmeler ve çevirmenler için Pazarlama ile ilgili ipuçlarını Thoughts on Translation ‘ da bulabilirsiniz.

About Translation

Antik çevirilerden çeviri konferanslarına ve daha fazlasına kadar her konuya  odaklanan bir blog arıyorsanız About Translation

‘u mutlaka takip etmelisiniz. Bu blog oldukça Riccardo Schiaffino adında bir tercüman  tarafından sık olarak güncellenmektedir. Profesyonel ve bağımsız yazarlarca yayınlanan postlar bloğu çekici hale getirmiştir.

Naked Translations

İlginç görüntüler, çeviri haberleri, ipuçları ve hilelerle dolu makaleler mi arıyorsunuz? Öyleyse, Naked Translations kesinlikle sizin bloğunuz olacaktır. Bu blog çoğunlukla İngilizce’den Fransızca’ya ve Fransızca’dan İngilizce’ye tercüme edenlere yöneliktir, ancak hemen hemen herkesin faydalanabileceği taze içerikler mevcuttur. Profesyonellerden ve bağımsız yazarlardan gelen postlar bloğu güncel tutup daha ilginç hale getirmemektedir.

Translator Fun

Mizah dolu bir blogla tanışmak isteyen tercümanlar için birebir bir blogdur. Bu site, tüm yayını tercümanların hayatı ve yaptığı işler üzerinde yürüyen bir mizah ve espri kurgusu üzerinden ilerletmektedir. Her gün sayfalarca tercüme yapmak sizi yıpratabilir, biraz komedi kolasına ihtiyacınız varsa Translator Fun’ı takip listenize alabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.