Tercüme bürosu aracı bir kuruluştur. Müşteriler direk ilişki ya da verilen reklamlar yoluyla tercüme bürosu bulur. Kaynak dildeki dokümanların hangi hedef dile ne kadar sürede tamamlanması gerektiğini, teknik özelliklerini, özellikle üstünde durulması gereken kısımların nereler olduğunu iletir.

tercüme bürosuResmi makamlarca istenilen ya da kişisel belgelerin çeviri işlemi, alanında uzman ve noterden yemin belgeli mütercim-tercüman tarafından yaptırdıktan sonra, anlaşmalı olunan notere onaylatarak yada onaya ihtiyaç duyulmadığı durumlarda mail yada kargo yoluyla müşterilerine hizmet veren ticari işletmelerdir.

Tercüme firması kaynak dokümanları ofisinde hazır bulunan ya da freelance olarak çalışan tercüman kadrosu içinden işe en uygun kişiyi seçerek iş atamasını yapar. Tercüme bürosu işin tercümana teslim edilişinden sonra çok aktif bir görevi yoktur.Tercüman ya da müşteri tarafından sorulacak soruların aracı muhatabı olarak yer alır. Tercüman işi tamamladıktan sonra gerekli kontrolleri yapmak üzere editöre verir. Çeviri kontrolünün yapılması çoğu kişi tarafından iş sayılmamakla birlikte biz bunun çok önemli bir aşama olduğuna inanıyoruz. Firma, çeviri yapılan dosyanın müşteriye sunulmadan hatanın farkına varırsa itibar kaybı yaşamaz.

Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli Tercüme bürosu, editör onayından da geçen belgeleri mail ya da noter gerekiyorsa kargo yoluyla göndermeye hazırdır. Bu aşamada çokça yaşanan bir problem vardır. Noter yeminli tercüman tarafından yapılan çevirilerin notere onaylatılması aşamasında ki ücret, tercüme bürosu ile ilgili değildir.’Notere neden ücret ödüyoruz? Başlangıçta verdiğiniz fiyat noter yemli tercüme içindi’ gibi ifadelerle karşılaşılmaktadır.Bu durumu şöylece açıklayalım.Tercüme firması sadece metnin hedef dile doğru olarak çeviri işleminden ücret almakta olup onay sürecinde noter tarafından alınan noter ücretine dair bir fiyat vermemesi gerekmektedir.Tercüme büroları sadece tahmini fiyatları müşteriye iletilebilir ve fikir sahibi olması sağlayabilir.
Noter onay ücreti, çeviri hizmet bedelinden ayrı olarak hesaplanır ve belgenin niteliğine, konusuna, sayfa sayısına göre farklılık gösterir. Asıl tutar, ilgili noter tarafından tasdik işleminin hemen ardından belirlenir. Eğer isterse belge sahibi de çeviriyi yapan tercümanın yemin zaptının bulunduğu notere çevrilmiş belgesini tasdik ettirebilir. İlgili notere ayrıca tasdik ücreti öder.

İstanbul Tercüme Bürosu Fiyatları

Firmalar fiyatlarını genel olarak 5 durum üzerine kurarlar.

  • Hangi dil olduğu?
  • Dosyanın Ne kadar yoğunlukta olduğu?
  • Acele ya da standart zamanda verilip verilmeyeceği?
  • Konusunun ne olduğu?
  • İçinde zaman alıcı formatlar olup olmadığı.

Yukarıda ki öngörülere göre tercüme fiyatları belirlenmektedir. Sizde Tercüme yaptırmak isterseniz alttaki Butona basarak mutlaka teklif alın.

Yeminli Tercüme Bürosu Hizmetlerimiz

A Yeminli Tercüme Bürosu olarak aşağıdaki işlemleri Yeminli Tercüman olarak gerçekleştiriyoruz.

Yeminli Diploma, İhale Dosyası, İmza Beyannamesi, İmza Sirküleri, Mahkeme Kararları, Muvafakat Name, Kâğıt Örneği, Öğrenim Belgesi, Pasaport, Sabıka Kaydı, Sözleşme, Ticaret Sicil Gazetesi, Transkript, Vekâletname Tercüme.

Arnavutça Tercüme ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bize info@atercume.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.