Web sitesi çeviri hizmetleri özellikle firmalar için web sitelerinin zorunlu hale getirilmesi ile başladı. Firmalar zamanla gördüki web siteleri firmalar için müthiş bir potansiyel tabiri caizse google aramalarında Web sitesi tercümefirmanızın iyi konumda olması işlek bir caddede yer alması gibi düşünebiliriz. Türkiye sınırları içerisinde bunun etkisini gören firmalari kendilerini yurt dışına tanıtmak, sorulduğunda en kısa şekilde ‘bizi buradan inceleyebilirsiniz’ diyebilmek ve diğer firmalardana ayrılmak için sitelerini başka dillere tercüme ettirme ihtiyaçları hissettiler. Her türlü çeviri ihtiyacınız A tercüme bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Web Sitesi Çeviri Fiyatları

Web sitesi çeviri fiyatları üç temel değişkene göre farklılıklar göstermektedir.

  1. Çevirisi teslim süresi: Web sitelerinin teslim süresinin kısa tutulması maalesef iyi bir durum değildir ama sık sık karşımıza çıkar. Kaynak dilde yazımları aylarca süren siteler için birkaç günde tüm sitenin çevirmesini beklemek en başından kalitesiz bir çeviriyi kabul etmektir. Kalitesiz bir çeviri olasılığı artacağı gibi çeviriyi teslim edecek firma bu işi yetiştirmek için daha fazla mesai yapacak ve rutin iş düzenini bozacağı için sizden ekstra ücret isteyebilir. Bu yüzden web sitesi çeviri işlemlerinde süreyi uzun tutmak çift taraflı fayda verecektir.
  2. Web sitesinin konusu: Firmanızın hangi sektörde iş yaptığı çeviri ücretlerini etkiler. Örneğin hukuk firmasına ait bir sitede yer alan yazılarla makina satımı yapa , makina özelliklerinden bahseden bir sitenin çevirini yapıcak tercümanların uzmanlığı birbirinden farklıdır. Bu farklılık alanda uzmanlaşmayı gerektirir, bu uzmanlaşma fiyatlarda değişikliklere sebep olur. Bir tercümanın her konuda uzman olmasını beklemek yanlıştır. O yüzden web site çevirilerinde sitenizin konusuna göre tercüman tercihi yapılır ve bu yolda ilerlenir.
  3. Web sitesinin karakter sayısı: Web sitesi çevirisini yaptırmak isteyen müşterilerimiz genelde site linki verip ‘bu sitenin çevirisini istiyoruz’ derler fakat bu doğru bir yaklaşım değildir.

Web Sitesi Çeviri Karakter Sayısını Nasıl Hesaplanır?

Web sitesi çeviri karakter sayısı hesaplama işlemi ancak word üzerinden yapılabilir. Müşteri kendi sitesi üzerinde bulunan yazıları word formatı haline getirmeli ve tercüme bürosuna iletmelidir.

Web sitesi çeviri işlemi için gerekli word e aktarma durumu çeviri firmasından istenirse iki önemli problemle karşılaşabilir. Çeviri firması bazı yerleri atlayabilir ya da sayfalarda tekrar eden kısımları her defasında alınıp word sayfasına yapıştırması sonucu karakter artışı olur buda fiyatlarda artışa sebep olur.