Almanca tercüman ihtiyacı genellikle mekanik işlemlerde şiddetle ihtiyaç duyulmaktadır. Almanca çevirmen temin etmekte çok sıkıntı yaşamayabilirsiniz fakat gerçekten işinde iyi olan tercümanlara ulaşma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ülkemizde herkesin İngilizce bildiğini iddia ettiğini bilirsiniz; bu almanca-tercumandurum Almancada biraz daha ‘ birkaç kelime biliyorum, bizim komşu almancıydı’ sohbetlerine döndüğüne şahit olabilirsiniz. Bu tür ufak tefek kelimeler bilmek bir mağaza da işe yarayabilir, adres sorulduğunda belki? Fakat işler ciddileştikçe, mesele sağlık olduğunda, makinalarınızın kurulması gerekiyorsa ya da bir toplantınız varsa A tercüme Dil Hizmetlerinin kalitesine ihtiyaç duyacaksınız.

Öncelikle resmi belgeler herhangi bir resmi kurumca isteniyorsa görevli size der ki ’bunu noter onaylı tercüme olarak bana getirmeniz lazım’ ya da sizden sadece Almanca yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılmış bir belge istiyorsa size der ki ‘ Almanca yeminli tercümesi lazım’. Bu iki türde Almanca yeminli tercüman tarafından yapılmış bir tercüme işlemi gerekmektedir. Almanca yeminli tercüman ihtiyaçlarınızı 0212 238 02 08 i arayarak bizden ulaşabilirsiniz.

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

Almanca Çevirmen olan yani üniversitesini Almanca ile ilgili bir bölümde okumuş olan bir kimse mezun olduktan sonra ilgili belgelerini( diploma transkript, vs ..) yanına alır ve noterliğe gider. Notere tercüman olarak çalışmakta olduğunu belirtir yemin için gereken belgelerini notere sunar. Noter de yemin belgesi hazırlanır imzalar alınır. Noter tarafından hazırlanan bu belgeye ‘ Almanca yemin zaptı ‘ denir. Bazı noterler bunu tercümana vermeyebilir ama özellikle istenmelidir. Tercüme bürolarına tercüman olarak yapılan başvurularda yemin zaptının orijinali ya da taranmış halini mutlaka ister. Noterde yemin veren tercüman artık ‘Almanca yeminli tercüman’ olarak anılır.

Tercüman noter yemin işlemini tamamladıktan sonra Almanca fatura tercümesi, Almanca diploma tercümesi, Almanca ehliyet tercümesi gibi onlarca farklı belgeyi artık tercüme edebilir. Fakat Almanca yeminli olan bir tercüman yaptığı işin altına imzasını attığı için işine çok önem vermeli ve tekrar tekrar kontrolden korkmamalıdır. A tercüme bürosu olarak yaptığımız Almanca yeminli tercüman işlemlerinde;

  • Hızlı ve güveniliriz.
  • Ekonomik fiyatlar sunuyoruz.
  • Kargo hizmeti veriyoruz.
  • Noter takip
  • Kaymakamlık ve valilik apostil işlemlerini talep etmeniz durumunda takip ediyoruz.

Almanca sözlü tercüman hizmetlerimiz;

  • İstanbul’da ihtiyaç duyduğunuz tüm tercüme işlemlerinde yazılı, sözlü ve simültane işlemlerinde size tercüman sağlıyoruz.