Google Allo Artık Hintçe Ve Brezilya Portekizcesi Konuşuyor

Google Allo mesajlaşma uygulamasına güç kazandıran sanal asistanın tercüme yeteneklerini genişletiyor.

Google ilk olarak Google Yardımcısı’nı  geçen Mayıs ayında  açıkladı. Google’ın enkarne olması Eylül ayında piyasaya sürülen  Google Allo mesajlaşma uygulaması aracılığıyla herkes tarafından kullanılabilir.
Google Allo, Google’ın tüm arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda etkinlikler planlamanıza ve bilgi bulmanıza yardımcı olan akıllı bir mesajlaşma uygulaması oluşturma gayretini ifade eder. Akıllı asistanı aracılığıyla “konuşmanızı sürdürmeye” vereceğini taahhüt eder ve konuşmaların bağlamına dayanan mesajlara verilen cevapları önermek üzere bir “smart reply” özelliği sunar.

Uygulama, hangi dilde sohbet ettiğinizi otomatik olarak algılar ve dile göre önerilen yanıtlar sunar. Örneğin, İngilizce konuşuyorsanız, uygulama yalnızca İngilizce tercüme yanıtlarını önerecek, ancak Hintçe’ye geçerseniz, önerileri buna göre değiştirecektir. Bugünkü haberlere göre, Allo’daki Google Yardımcısı artık İngilizce, Almanca, Hintçe, Hinglish ve Brezilya Portekizce Tercüme biliyor.

Google Allo Neden Hintçe Ve Brezilya Portekizce dilinde Yayınlandı

Hintçe’ nin geniş yapısı Google Asistanı için dikkate değerdir. Çünkü Hintçe dünyanın en çok konuşulan ilk beş dili arasındadır. Ayrıca, internet devi Hindistan’daki hizmetlerini sürdüreceği için, Google’ın önümüzdeki milyarlık internet kullanıcısını hedefleme konusundaki  belirtilen amacı da aynı. İşin aslı,  Google Eylül ayında yeni bir yenilik olarak çevrim dışı çalışan bir YouTube  uygulaması duyurdu. Şirket, ayrıca ülkenin dört bir yanındaki yüzlerce tren istasyonuna ücretsiz Wi-Fi yaymakta ve tren istasyonlarının ve Hindistan’ın ötesinde programı genişletmek için Google Station’ı yakın bir zamanda başlattı. Şirket, ilk kez özel toplu taşımacılık uygulamasını başlattı – sadece Yeni Delhi sakinleri için – ve Hindistan’daki kullanıcılara çevrimdışı haritalar da getirdi.

Google ürün müdürü Amit Fulay, “Google Allo, kullanıma sunulduğumuzdan bu yana geçen iki ayda, en fazla sayıda kullanıcıya sahip olan Hindistan’da muazzam bir geri bildirim aldık” dedi.

Hem Google hem de Facebook, Hindistan’daki yeni ve gelişmekte olan akıllı telefon kullanan internet kullanıcılarıyla zihin paylaşımı yapmak için hepsi bir araya geliyor. Hintçe konuşmak, Google’ın ülkede daha fazla güç kazanmasına kesinlikle yardımcı olacaktır. Brezilya Portekizcesini – standart Portekiz’den ziyade – eklemek, Brezilya’nın 200 milyon artı nüfusunun bir göstergesidir. Ancak dünyanın ikinci en yaygın olarak konuşulan ana dili olduğu düşünüldüğünde, İspanyolca tercüme işleminin henüz sunulmaması gariptir.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.